Assos Pansiyonları

3 bin yıllık tarihi ile doğayla iç içe olan Assos kekik kokusu ile tatilcilerin burnunda buram buram kokuyor.

Assos 3 bin yıllık tarihi ile 4 mevsim tatil imkanı sunuyor. Sadece yaz ayları veya bahar aylarında değil kışında tatilcilerin ilk akla gelen yerlerden en iyisi sayılır. Ayvacık ilçesinde olan Assos küçük belde olmasına rağmen çok ünlüdür. Yani Assos isim olarak biliniyor ve eşsiz güzelliklere sahip olarak alınıyor. Çok fazla toprak hacmi olmasada tarihi geçmişi ve şimdiki tarihi kalıntılar ile insanların gönüllerinde taht kurmuş durumdadır.

Midilli Adasına en yakın koylardan biri Sivrice koyudur. Sivrice koyunda, insanlar denize girer veya gezinir. Huzuru arayanların adresi olan kahvesi ve tertemiz lokantaları ile ziyafet çekebilirsiniz. En fazla tercih eden kesim, sanat camiyası , yazarlar , tarihciler. Bu tatilciler her sene gezip her anı ölümsüzleştiriyor.

Asıl amaçları burada para kazanmak olmayan tesis sahipleri misafirperverlikleri ile anılıyor. Köy havası esen ve kekik kokuları ile stresden tamamen arındırıyor.Pansiyonlarda ev gibi kalabilir ve size uygun fiyatları sayesinde hem tatili kafanız rahat yapar hemde kaliteli bir tatilin keyfini çıkartırsınız.

Assos’da bilinen bir pansiyon köy muhtarının pansiyonudur. Oradan kazandığı tüm parayı köye harcıyor. Ayrıca eşsiz balık lokantasıda pansiyonun tam önünde. Sessiz, sakin ortam için Assos pansiyonlarını tercih etmelisiniz.Assos’da akşam saatlerinde tüm yemek yenen yerler yavaş yavaş dolar, herkes müzik eşliğinde o muhteşem yemekleri yer.

Erken rezervasyon ile yaz kış demeden Assos’da konaklayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yurtdışı eğitim