Assos Turları

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde olan Assos Antik Kenti Tarihi ile büyülüyor.

Assos Antik Kent’i isminden anlaşılacağı gibi tatilcileri ve kafalarını dinlemek isteyenleri o eşsiz binlerce yıllık tarihini görüp ölümsüzleştirmeye davet ediyor. Hafta sonraları yöre halk’ı veya İstanbuldan bile gidenleri var. İstanbul’dan giderken Assos’a yaklaşık 400km uzaklıkta.

Tur düzenleyen tesisler her hafta sonu belirlenen noktalardan tatilcileri topluyor. İstikamet Behramkale Köyü ve sonrası Assos. Assos’a geldikden sonra hemen gezinmeye başlayan tatilciler ilk defa gelenleri şaşkına çevirecek güzellikte. Tur ile gelenler kalacakları yere götürüldükten sonra akşama kadar gezinecek imkana sahip oluyorlar. Rehberler sayesinde ilk gidilecek mekanlardan biri Athena Tapınağı.

Assos tarihini buradan dinleyebilirsiniz. Hafta sonu Pazar günü gece 23 ila 24 arası İstanbula tur ile dönüyorsunuz.Pazar günü akşam saatine kadar denize girmeyi ihmal etmeyin. Gecesi eve döndüğünüz zaman yaşadıklarınızı unutamayacaksınız. Fırsat buldukça Assos’a gidip bu eşsiz tarihi eserleri görmeniz sizin için faydalı olacaktır.

assos otelleri, assos behramkale köyü, assos nasıl gidilir, assos tarihi,  assos pansiyonları, assos ucuz otelleri ve assos turları hakkında daha fazla bilgi için web sitemizde ki Assos kategorisene göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yurtdışı eğitim