Assos

Kokusu ile tarihi evlerinin yanı sıra siz değerli tatilcilere konaklama imkanı sağlayan Assos Antik Kenti tatilcileri beklemeye devam ediyor.

Assos Antik Kenti Midilli Adası’nın karşısında görülüyor.İsmini orada Assos şeklinde almaktadır. Denizden yaklaşık 200 metre yükseklikte yer alan bir tepededir. Roma döneminde ticareti ile ünlüydü. Şimdilerde günümüzde tarihi yerleri ile tatil beldesi olmuştur.

Assos huzuru arayanların adresi olan tatil beldeleri arasında yer alıyor. Assos’da yaygın olarak hayvancılık, meyvecilik, zeytin yetiştiriciliği halkın geçim kaynağıdır. Turizm’den sonra bu alanlar yaygın olarak kullanılıyor.Assos’da Aristo’nun kurduğu felsefe okulu vardır. Ayrıca bir çok tarihi mekan sizleri bekliyor.Assos Antik Kenti’nde bulunan bazı surlar şunlardır:

Akropol, Athena Tapınağı, Amfi Tiyatro, Hamam.

Tarihin eşi benzeri olmayan doğası ile Assos diğer beldelere göre daha farklı bir yere sahip. Geçmiş tarihin de bir çok uygarlığıda ev sahipliği yapmıştır.

Assos’ta olupta mutlaka yapmanız gereken şeyler:

  • Bahramkaleliler’in yaptığı el emeği işleri mutlaka almalısınız.
  • Zeytinyağı ve kekik mutlaka almalısınız.
  • Ayrıca kendilerinin yaptığı şarabı tatmanız lazım.

Tarih tutkunu tatilcilerin o kadar çok tarihi kalıntıları görebileceği yer var ki Assos Antik Kenti’nde hem tatil yapıp hemde anı ölümsüzleştirmek için Kent sizi bekliyor olacak. Önceden mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

2016 yılında geçen yıllara göre hemen hemen aynı fiyat oranlarına sahip. Her bütçeye göre konaklama alanları ve çeşitli tesisleri ile tatilcileri bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yurtdışı eğitim