Gezi Hayallerinizde Yunanistan Yoksa Çok Şey Kaçıracaksınız!

Gezi Hayallerinizde Yunanistan Yoksa Çok Şey Kaçıracaksınız!

Her insan hayal kurar ve bu hayallerin büyük bir bölümü dünyayı gezmek ile ilgilidir, zaten dünyayı keşfetmek insanlığın var olduğu günden beri en büyük tutkularından biridir. Ama şunu söylemeliyiz, eğer bu hayallerinizde Yunanistan yoksa kesinlikle çok şey kaçıracaksınız!

Yunanistan Asya ile Avrupa’nın kesişme noktasında yer alıyor ve aynı zamanda ülkemizin de sınır komşularından biri. Yunanistan bir yarımada ve anakarasının yanı sıra yaklaşık 3000 kadar irili ufaklı adası ve kayalığı bulunuyor. Bu ada ve kayalıkların çoğu Ege denizindeyken az sayıda da İyon denizinde adası bulunuyor Yunanistan’ın. Özellikle Ege denizinde yer alan Yunan adaları dünyanın en önemli tatil merkezleri arasında sayılıyor ve hem deniz ve güneş, hem doğal güzellik ve tarih hem de eğlence isteyen dünyanın dört bir yanından turistler her yıl Yunanistan’a ve adalarına adeta akın ediyorlar.

Ancak Yunanistan vizesi almak sadece eşsiz bir tatil yapma fırsatı sunmuyor, çünkü Yunanistan eğitim ve çalışma konusunda da birçok fırsat ile dolu bir ülke. Milet Okulu ile binlerce yıl önce felsefenin doğuş noktası olan Yunanistan toprakları bugün Avrupa’nın en iyi eğitim veren üniversitelerine ev sahipliği yapıyor ve aynı tatil için olduğu gibi eğitim için de dünyanın dört bir köşesinden binlerce öğrenci eşsiz bir bilgi mirası ile yoğurulmuş bu üniversitelerde eğitim almak için Yunanistan’a geliyor. Eğer yurtdışı eğitim planınız varsa Yunanistan’da bulunan 25 kadar üniversiteyi incelemeden kesinlikle karar vermemenizi öneriyoruz kısacası.

Eğitim demişken Yunanistan’ın iş yaşamında da fırsatlar ile dolu olduğunu söylemeden geçmek haksızlık olur. Yunanistan son yıllarda ülkemizin de dahil olduğu onlarca ülkeden binlerce insanın çalışmak için tercih ettiği ülkelerden biri. Bunda elbette bu güzel ülkenin harika doğasının, şehirlerinin ve toplumsal yaşayışının da rolü büyük. Yani Yunanistan’da çalışmak sadece iyi bir kariyer yapmak anlamına gelmiyor, aynı zamanda güzel bir ortamda keyifli bir yaşam sürmek yani hem çalışıp hem de hayatın tadını sonuna kadar çıkarmak anlamına geliyor, zaten hepimizin hayali de bu değil mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yurtdışı eğitim