Yunanistan ve Sakız Adası

Herkes seyahat etmeyi sever değil mi? Ancak bazıları için seyahat etmek bir ayrıcalıktır. Belki sizde gezmeyi ve yeni yerler görmeyi çok seviyorsunuz. Ya da ilk kez çıkacağınız gezi için farklı bir deneyim yaşamak istiyorsunuz. O zaman gezi blogları size en iyi yardımcı olacaktır. Gezginlerin gezi hikâyelerini inceleyerek gezi planlarınıza yön verebilirsiniz. Dünyanın neresine gitmek istiyorsanız isteyin aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bu bloglar sayesinde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Eğer gezmek için bir yer arıyorsanız Yunan adaları harika bir seçim olacaktır. Hatta Yunan adalarına gitmek için gemiyi tercih edebilir, istediğiniz tarihlerde planlama yapmak zorunda kalmadan seyahat edebilirsiniz. Peki, gittiğiniz zaman nereleri gezebilir ve ne yapabilirsiniz? Adalar grubunun en büyüğü olan Rodosta çok sayıda plaj ve tarihi mekânlar var. Bu mekânlara giderek Dünya’nın yedi harikasından biri olan Rodos Heykelini yakından görebilir, plajlarında güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, mutlaka içinde badem, incir ve Hindistan cevizi bulunan bir çeşit omlet türündeki lezzeti mutlaka tatmalısınız. Bunun yanı sıra, Mikanos adalarını da görmeden geziyi bitirmek olmaz değil mi? Özellikle Haziran ve Ağustos aylarında denizin, güneşin ve kumun tadını doyasıya çıkarmanız mümkün. Ayrıca, Küçük Venedik ve Yel Değirmenlerini de ziyaret etmeden sakın tatilinize son vermeyin. Adaları sırası ile ziyaret etmek isterseniz Kos, Midilli, Samos, Delos, Naxos, Paros, Santorini adalarına da uğrayarak unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Ege denizinde bir Yunan adası olan Sakız adası da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Adada sakız ağaçları oldukça fazla olduğundan damla sakızı üretimi oldukça fazladır. Ada ismini buradan almaktadır. Mayıs ve Eylül aylarında kendinize zaman ayırarak sakız adasına gidebilir, aklınızdan hiç çıkmayacak maceralara yol alabilirsiniz. Ayrıca, Bella Vista plajı, sakız limanı, Nea Moni Manastırı, Karfas plajı adanın gezilebilecek en güzel yerleri olup, acıktığınızda ise deniz ürünleri menüsünden seçerek karnınızı doyurabilirsiniz. Adanın en ünlü plajı Karfas plajıdır ve su sporları ile tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, Arkeoloji müzelerini gezerek adanın tarihi hakkında daha fazla bilgiye de sahip olabilirsiniz. Son olarak, eğer el yapımı ürünleri seviyorsanız adada birçok markanın ürünlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yurtdışı eğitim